Skenování

Widetek 36 Art

Unikatni velkoformátový umělecký skener, se schopností 3D skenu.

Prvotním cílem našeho projektu bylo skenovat a reprodukovat umělecká díla a Widetek 36 Art of Image Access je pro tento úkol doslova stvořený, a je momentálně využíván v muzeích a galeriích napříč evropou. Tento unikátní stroj dovoluje skenovat obrazy v rozměrech až 914 x 1524mm a to v 600dpi, a díky technologii 3D skenu je schopen zachovat i plasticitu olejových maleb i v digitální podobě. Je tedy skvělou volbou pro digitalizaci uměleckých sbírek, jelikož díky rozměru a schopnosti skenování obrazu v rámu tvoří méně časově náročnou alternativu focení děl.

Diky měsícům straveným studovanim a praci s timto skenerem muže Fornuft Ultimate nabídnout nejlepší kvalitu skenu. Mame vychytané vsechny “mouchy”, co se týče kalibrace barev a přizpůsobování všech vnějších rušivých elementů pro zaručení nejvyšší kvality prace.

Díky umístění na mobilním podstavci je současně přes vysokou hmotnost skeneru ( 200 kg) možno zařízení přemistovat blíže ke scanovanému exponátu, aby aby by byla minimalizována možnost jeho poškození při přepravě.

Epson Expression 1200XL

Špičkový grafický skener pro ostré zachycení detailů.

Epson Expression 12000XL je špičkový stroj o formátu A3. Skenuje až v rozlišení 2400 x 4800 dpi čímž dovoluje zobrazení a zvětšení I těch nejmenších detailů na daném díle. Díky vysokému rozlišení jsou skeny dělané s Expression XL perfektní na studie děl, zobrazování detailů a tisk ve zvětšeném formatu.

Přesto že skenovací plocha skeneru je 310 mm x 437 mm, u nás jsme schopni zhotovit skeny i dvojnásobně velkých obrazů ve stejném rozlišení díky práci grafického týmu.